Torutööd 24/7 Tallinnas ja Harjumaal

Külmunud vihmaveesüsteemide sulatamine

Tööde tellimine ja aja broneerimine ainult telefoni teel: +372 55510072

Külmunud vihmaveesüsteemide sulatamine on eriti oluline kevadel ja seda eriti  sel ajal vahelduvate temperatuuride puhul. Kui vihmaveetoru jäätub, siis aja möödudes võib ta mõraneda ja koguni puruneda. Odavam tuleb vihmaveesüsteemi järjekindel hooldamine ning esimesi jäätumismärke nähes kutsuda koheselt santehnik, kes probleemi lahendab.  Probleemi eiramine viib vihmaveesüsteemide lõhki külmumiseni. Sellisel juhul tuleb juba vihmaveetoru või renni katkised osad uute vastu vahetada või sootuks koguni uus vihmaveesüsteem paigaldada. Vihmaveesüsteem on terviklik ja selle jupikaupa parandamine võib halvata vihmaveetorude ja rennide tööefektiivsust.  Kindlasti aitab vihmaveesüsteemi paigaldatud küttekaabel ära hoida ebameeldivusi ja õnnetusi, mis on seotud nii torude külmumise kui ka jääpurikatega rennide küljes.

Kevadeti otsitakse abi kinnikülmunud vihmaveetoru lahtisulatamiseks ning arvatakse, et tavalisest küttekaablist piisab. Tegelikult nii ei ole, küttekaabel on ikka mõeldud toru sulana hoidmiseks, mitte sulatamiseks. Külmunud vihmaveetorusid on võimalik lahti sulatada selleks tööks ette nähtud aurugeneraatoriga. Kõige tavalisem vihmaveetoru jäätumise peamine põhjus on eriti just kevadel selle ees maapinnal olev kõrge jää-või lumevall ning seetõttu ei pääse sulavesi katuselt ära ning liigne vesi võib tungida katusekonstruktsioonidesse tekitades veekahjustusi hoonele. Teine peamine põhjus vihmaveesüsteemide jäätumisel on omaniku hooletus, sest enne talve tulekut pole vihmaveetorusid puhastatud oksadest, lehtedest jms. See orgaaniline praht ummistab vee äravoolu vihmaveetorudes ja külmal ajal võib see vesi jäätuda. Seetõttu ongi oluline hooldada vihmaveesüsteemi vähemalt kahel korral aastas. Üks hooldus enne talve sügisel ja teine kevadel. Hoolduse käigus on võimalik likvideerida ummistused, et need külmal ajal suuremat kahju endaga kaasa ei tooks. Kuid vaatamata sellele, et kõik vihmaveesüsteemidega seotud tööd tunduvad lihtsad ja loogilised, tasub siiski alati nõu pidada paigaldajaga ning tellida spetsialist, kelle jaoks on vihmaveesüsteemide sulatamine või hooldamine põhitöö. Nii on tagatud, et vihmaveesüsteem täidab oma ülesannet pikki aastaid.

Torumees24.ee toruabi teenus aitab Teil külmunud vihmaveetorud lahti sulatada. Samuti saab meilt abi ummistunud vihmaveetorude korral. Tegeleme toruabi avariitöödega 24 tundi ööpäevas ja 7 päeva nädalas Tallinnas, Harjumaal ja Raplamaal. Kokkuleppel teostame töid ka mujal Eestis.

Olgu mure suur või väike, võta julgelt ühendust meie üldnumbril või küsi pakkumist.

Torutööde tellimine ja aja broneerimine ainult telefoni teel: +372 55510072