Torutööd 24/7 Tallinnas ja Harjumaal

Ummistuste likvideerimine

Torutööde tellimine ja aja broneerimine ainult telefoni teel: +372 55510072

Torude ummistuste likvideerimine on ühel ajal nii kerge kui ka raske ülesanne. Kerge, sest seda saab teha ka koduste vahenditega ning poodides on samuti abimaterjalid kergesti leitavad, ja raske, sest korralik ummistuste likvideerimine vajab siiski santehniku oskusi, vahendeid ning teadmisi. Selleks, et asi ei läheks ebameeldivalt tõsiseks, soovitame teil koduste vahenditega profülaktika mõttes umbes kaks korda kuus vee äravoolutorusid ja –trappe ise koduste vahenditega puhastada. Kui aga tekivad tõsised ummistused, siis ärge nähke ise vaeva ning kutsuge kogenud torumehed endale appi. Ummistuse likvideerimine on osa meie toruabi teenusest ning Torumees24.ee spetsialistide jaoks igapäevane töö. Meie likvideerime teie ummistused kiirelt ja tõhusalt!

Torude ummistuste põhjuseid on mitmeid, näiteks võib torudesse olla sattunud midagi, mis selle kohe ära ummistab, aga põhjus võib olla ka pikema ajalooga. Näiteks kogunevad köögivalamute torudesse rasva ja muid orgaanilisi jäätmeid, mis pikema aja jooksul piisavalt suureks massiks moodustuvad ning torusid ummistama hakkavad. Kui vesi enam äravoolutorudest korralikult alla ei lähe, tuleb tegutsema hakata ning spetsialistid appi kutsuda!

Kergete ummistuste likvideerimine koduste vahenditega on võimalik näiteks torusiili või valamupumba ehk nn kummimusi abil. Mõlemaid tooteid võib leida majapidamistarvete kauplustest ning on üldiselt hästi kättesaadavad. Kui torusiil või muu sarnase koostisega torukeemia on teil käepärast, siis tuleb see lihtsalt torusse valada. Kui kasutate kummimusi abi tekkinud ummistuse likvideerimiseks, siis valage torusse natuke vett ning liigutage valamupumpa üles-alla. Vahel on tekkinud ummistuste likvideerimine siiski keerulisem ning kui torusiilist ja valamupumbast abi pole, siis tasub kanalisatsioonitorustikku kinni hoidev vesilukk ehk nn haisulukk lahti keerata, sodi käega välja võtta ning seejärel lukk taaskord sulgeda. Sest just haisuluku juurde tekib kõige sagedamini ummistusi ning kuigi töö pole meeldiv, on see siiski koduste vahenditega tehtav.

Meie kogenud torumehed soovitavad ummistuste vältimiseks neid õigesti hooldada ning probleeme ennetada. Selleks on mitmeid võimalusi – ära lase juukseid või muid karvu torudesse minna, rasvaseid suppe ära kraanikausist alla vala, vee äravoolutorusid tuleks regulaarselt puhastada ja jälgida lapsi, et nad ei viskaks midagi suurt WC-potist alla

Võib tunduda, et ummistuste likvideerimine on asi, millega saab hakkama igaüks ning torumees pole antud tööde juures vajalik. Siiski soovitame kutsuda kvalifitseeritud torumehe, kui näiteks dušši alusele koguneb mitmesentimeetrine veekiht, mis aeglaselt ära voolab või kui kraanikausist ei taha vesi enam alla minna. Oskuslik santehnik teeb su torud puhtaks ning likvideerib tekkinud ummistuse kiirelt ja professionaalselt. Võid olla kindel, et oma hoolsa käitumise juures niipea ummistused enam tagasi ei tule.

Torumees24 kasutab ummistuste likvideerimiseks ainult professionaalseid tööriistu ja selleks mõeldud masinaid. 110mm-160mm kanalisatsiooniummistuse puhul kasutame 22mm jämedusega puhastustrossi, mida ajab ringi spetsiaalne masin. Vannitubades ja köökides kasutusel olevate 50mm-75mm torude jaoks kasutame 16mm jämedusega puhastustrossi, mida ajab samuti ringi eelnimetatud masin. 32mm-40mm kanalisatsioonitorustiku ummistuse likvideerimisel kasutame spetsiaalset peenikest trossi, mida saab ühendada elektritrelliga.

Koos ummistuste likvideerimisega tasub lasta torumehel üle vaadata ka muud santehnilised avariitööd ja probleemid, et spetsialisti kohalolekut majas võimalikult tulemuslikult ära kasutada!

Kui vesi ei lähe alla, siis kutsu torumees 24 ummistust likvideerima

Torutööde tellimine ja aja broneerimine ainult telefoni teel: +372 55510072