Torutööd 24/7 Tallinnas ja Harjumaal

Vihmaveetorud kardavad jääd ja ummistust

Tööde tellimine ja aja broneerimine ainult telefoni teel: +372 55510072
Jäätunud vihmaveetoru vajab kiiret sekkumist

Jäätunud vihmaveetoru ei juhi enam katuselt ära sulavett

Vihmaveetorude ja rennide paigaldajad tõdevad, et kui vihmaveetoru on umbe läinud või jäätunud, siis on tegemist lihtsalt peremehe hoolimatusega oma vara ning kaasinimeste suhtes. Vihmaveetorusid ja renne peaks võimalusel hooldama igal sügisel ja kevadel vähemalt ühe korra, siis on võimalik ennetada vihmaveetorude ummistumised ning selle tagajärjel külmal ajal sinna tekkivad jääkorgid. Soojenduskaabel on vihmaveetorude külmumise vältimiseks ainult täiendavaks abinõuks. Liigsete kõverustega vihmaveetorud ei suuda ära juhtida suurt hulka vihmavett, ning võivad koguda aja jooksul vihmaveerennidesse sodi ja kipuvad külmal ajal kergesti jäässe minema. Seda nii tänu kõverustele kui ka sinna kinni jäänud lehtedele või muule sodile.

Ummistunud vihmaveetoru võib külmal ajal jäätuda üllatavalt kiiresti. Kui vihmaveetorus olev vesi on juba jäätunud, siis ajapikku hakkab jääkork seal sees paisuma ning võib purustada vihmaveesüsteemi osad pöördumatult. Maja räästadele kinnitatud ripprennid võivad vajuda jäätumise raskusega viltu ning külmumisega tekkinud vihmaveerennis olevad 10-15 kg jääkamakad muutuvad ohuks inimestele.

NB! Ehitise ohutuse eest vastustab selle omanik, kes on kohustatud koristama üleliigse lume katuselt ja eemaldama tekkinud jääpurikad. Jäätunud vihmaveesüsteem aitab ainult kaasa jääpurikate tekkele. Ka võivad jäätunud vihmaveetorud ja rennid muutuda inimestele ohtlikuks, sest raskuse tõttu võivad nad hoone küljest lahti tulla või osaliselt ära murduda.

Kevadeti, kui katus hakkab soojaga sulama, siis võivad tekkida veel külmadesse vihmaveetorudesse jääkorgid. Seepeale hakkab jäätunud torudes liitmike ja hiljem jää laialilükatud valtside vahelt vesi välja pritsima ning selle tagajärjeks on rikutud maja välissein.

Tagantjärele targana mõtleb nii mõnigi päikeselisel kevadel, et võinuks paigaldada mustad vihmaveerennid ja -torud. Mustades vihmaveetorudes sulab jää kevadeti päikese poolt soojendades märkimisväärselt kiiremini kui valgetes või tsingitutes ja sulaveed liiguvad katuselt neile mõeldud ärajuhtimissüsteemi tunduvalt varem ning kiiremini.

Torumees24.ee spetsialistid sulatavad külmunud vihmaveetorud uuesti lahti ja anname nõu, et edaspidi torud ei külmuks. Kutsu torumees Tallinnas, Harjumaal ja Raplamaal tel: 55510072.

Külmunud vihmaveesüsteemide sulatamisest saad lähemalt lugeda siit