Torutööd 24/7 Tallinnas ja Harjumaal

Ummistuse likvideerimine algab ennetamisest

Nõude pesemisel kipuvad jäägid torustikku ummistama

Enamik inimesi laseb musti nõusid pestes kraanikausi äravoolust alla toidujäänused ja muud söögivalmistamisest tekkinud jäägid, mis kipuvad ka tihti kanalisatsiooniummistust tekitama. Oma jõududega selliste ummistuste likvideerimine õnnestub seni, kuni rasv ja muud toiduained ei ole kanalisatsioonitorus täielikult segunenud ja ummistanud äravoolu. Kui kraanikausist ei lähe vesi alla, siis on soovitatav kasutada santehniku abi ummistuse likvideerimisel.

Toidujäägid

Tihtipeale on ummistuse tekitajateks inimeste endi mugavus, sest kartulite koorimisel tekkinud jäägid võetakse käega sealt prügikasti ning muu proovitakse alla lasta kraanikausi äravoolu. Sama lugu on ka tatra-ja riisiteradega, sest need on ju väikesed ning ei peaks tekitama ummistust torustikus. Kahjuks on karm tõde, et toidujäägid kipuvad omavahel kleepuma ja eriti rasvaainega sidunud osad võivad tekitada parajalt tugeva “tropi”, et vesi ei lähegi enam alla ning nii keerulise olukorra lahendamisel on vaja kutsuda santehnik olukorda lahendama.

Toidurasv

Söögivalmistamisel tekkinud rasva kallamine äravoolu ei pruugi ummistada ainult maja torustikku vaid on suureks ohuks ka tänavatorustikule. Kraanikausist ei tohiks kindlasti peale rasvase toiduõli äravoolu valada erinevaid salatikastmeid, margariini majoneesi ja muud toiduvedelikke. Rasvaine kanalisatsioonitorustikus võib hakata siduma enda külge kõike, mis sealt läbi käib ning seetõttu on väga suur oht üheks väga korralikuks ummistuseks.

Jahu

Samuti on ohtlik ainetega siduja torustikus jahu, mis lisaks sellele kipub veega kokku puutudes paatuma ja sellest võib tekkida kõva ning parajalt kleepuv kiht, mis koguneb toruseintele. Pulbrilised ained nagu tainas ja jahu tuleks kindlasti prügikasti panna, sest need tekitavad ummistusi.

Kohvipaks

Santehnikute sõnul on kohvipaks üks peamisi ummistuste põhjustajaid nii kodudes kui ka kontorites. Mustjas kleepuv kohvipaks koguneb torudes tükkideks ja sellest on kiired tulema ka ummistused kanalisatsioonitorustikus ning tuttavad olukorrad, kus vesi ei lähe alla. Kohvipaks sobib hästi komposti sisse. Kui sul oma aeda ei ole, pane see bioloogiliste jäätmete hulka, aga ära vala vetsupotti ega kraanikaussi.

Puuviljade koored ja kleepsud

Puuvilju pestes võibjuhtuda, et neile jäävad külge kleepsud, mis veega äravoolu uhutakse. Need kleepsud ei lagune vees ning kipuvad seetõttu ummistama nii torusid. Kooretükid võivad jäävad torudesse ja nende külge jääb kinni muu praht, mis lõpuks samuti toru ummistab.

Ravimid ja muud ohtlikud kemikaalid

Veega alla lastud ravimid või mürgised kemikaalid jõuavad ringiga tagasi meie joogivette ja saastavad keskkonda. Puhta vee ja looduse nimel tuleks aegunud ravimid viia apteeki või kohalikku ohtlike jäätmete vastuvõtupunkti.