Torutööd 24/7 Tallinnas ja Harjumaal

Torumees24.ee: Tõsisema ummistuse korral kutsuge torumees

Tööde tellimine ja aja broneerimine ainult telefoni teel: +372 55510072

Hommikul tööle kiirustades on ebameeldiv avastada, et kraanikausis ei taha vesi hästi alla minna või WC-pott on ummistunud. Kergemat kanalisatsiooni ummistust on võimalik ka koduste vahendite abil lahti saada. Kui need võtted ei aita, siis soovitme kutsuda asjatundlik torumees ummistust likvideerima.

Valamupump

Kummist otsikuga kummimusi ehk valamupump

Esimene ja kõige lihtsam tööriist kerge ummistuse eemaldamiseks on kummist otsikuga valamupump, mis peaks olema paljudes majapidamistes olemas. Samas ei pruugi see alati aidata, kui ummistus on torus juba sügavamale liikunud või ummistunud mõne torus oleva keeru juures. Valamupumba kasutamiseks tuleb valamusse veidi vett juurde lasta ning pumbaga äravooluava juures energiliselt üles-alla pumbata. Sama toimingut võite proovida ka WC-poti ummistuse korral.

Samuti võib proovida ka ummistuste likvideerimiseks söögisoodat ja äädikat. Valage kraanikausi äravoolu 4 supilusikatäit söögisoodat ja seejärel lisage kiiresti peale äädikat. Oodake kuni söögisooda ja äädikas omavahel segunevad ning seejärel valage neile peale sooja vett.

Kanalisatsioonitorustikust ebameeldiva haisu kinnihoidmiseks on välja mõeldud vesilukk ehk niinimetatud haisulukk, mis on konstrueeritud selliselt, et seda oleks võimalik kergesti puhastada.

Puhastamiseks asetage vesiluku alla ämber või muu anum, kruvige lahti vesiluku alumine osa, hoides samal ajal ämbrit vesilukule võimalikult lähedal, sest selle avamisel võib sealt välja tulla vesi ja sodi. Seejärel puhasta vesilukku nii hästi kui saad ning pärast seda kruvige vesilukk uuesti kokku ja kontrollige kõikide liitmike tihedust, et vesi sellest tilkuma ei hakkaks.

Kui need torumehe nõuanded ei aidanud teil ummistust likvideerida ja vesi ei lähe ikka endiselt alla, siis kutsuge santehnik probleemiga tegelema. Torumeeste käsutuses olevad tööriistad ning vahendid likvideerivad probleemi ning ei kahjusta seejuures teie torustikku. Kui olete juba torumehe kutsunud, siis saate lasta santehnikul üle kontrollida ka muud santehnilised probleemid, et torumehe aega võimalikult tulemuslikult ära kasutada.

Kui vesi ei lähe alla või kraan tilgub, siis kutsuge Torumees24.ee santehnik tel: 55510072 või info@santehnik.ee.

Täielik õpetus: Kuidas vältida ja likvideerida ummistust? Loe siit.