Torutööd 24/7 Tallinnas ja Harjumaal

Segisti paigaldus ja hooldus

Tööde tellimine ja aja broneerimine ainult telefoni teel: +372 55510072

Köögivalamu peal olev segisti võib igapäevase elu käigus jääda suhteliselt märkamatuks vidinaks, kuid ühel hetkel, kui see ennem korralikult toiminud kraan enam ei tööta, siis saab kinnitust ütlus, et elu koosnebki pisikestest asjadest. Hea ja kvaliteetne töötav kraan tagab võimaluse, et kõik pereliikmed ja muud asjad ikka puhtaks saaksid.

Kuidas valida endale töökindel ja kvaliteetne segisti?

Segistid

Korrapärane hooldus tagab sanitaartehnika pika ea.

Kui soovite vannituppa segistit paigaldada või hoopis vana uuema vastu välja vahetada, siis tasub endale kõigepealt selgeks teha, et kas soovite kasutada sama paigaldusviisiga segistit või otsustate seekord vannituppa paigaldada teistmoodi lahendusega kraani. Samas näitab torumeeste praktika, et tavaliselt otsustavad kliendid uue kraani ostmisel sarnase paigalduse kasuks, nagu oli ennem.

Segisti paigalduseks on viis erinevat lahendust:

  • seinale
  • seina sisse
  • põrandale
  • vanni servale
  • spetsiaalse vannitäitefunktsiooniga äravoolu kasutamine

Segisti paigaldus seinale on sellest nimekirjas kõige tavalisem ning enamustes majapidamistes tuttav vaatepilt. Seina- või põrandasisese paigaldusel tuleb arvestada, et segisti paigaldatakse konstruktsiooni sisse, mistõttu vajab antud paigaldusviis rohkem tööde planeerimist. Lisaks koosneb segisti süsteem mitmest erinevast nn abitootest, mille vajadusest ei pruugi kohe esmapilgul aru saada, ning seepärast oleks hea seinasisese paigaldusega segisti kasuks otsustamisel soovitatav nõu pidada santehnikuga.

Vanni servale paigaldatud segisti eeldab vanni serva mõõtmete ja konstruktsiooni täpset teadmist, sest siinkohal peab kindel olema ,et kas kraan mahub soovitud kohta või mitte. Samuti tuleb jälgida, et segisti kinnitusvahenditele jääks ka piisavalt ruumi ja tuleks arvestada ka erinevate kinnitusvahendite laiusega. Lisaks peab segistini jõudma ka torustik, et tagada veeühendus ning seda tuleks ka vanni asukoha planeerimisel arvestama.

Teinekord võib vanni servale planeeritud kraani paigaldamine olla juba vanale vannile üsnagi keeruline või isegi mõistlikkuse põhimõttest lähtudes võimatu. Võimalusel võiks koos torumehega planeerida uue vanni asukohta, kes arvestab lisaks vannile ka toruühenduste ja muude detailide jaoks vajaliku ruumi välja.

Vannitäitefunktsiooniga äravoolu kasutamine on kraani paigaldamises vähem kasutatud võimalus, mis tavalise inimese jaoks tundub keeruline. Vesi tuleb vanni peidetult, n-ö otse vannist. Sellise lahenduse juures puudub tavaline jooksutoru.

Enne kraani valimist tuleks läbi mõelda, kas vannisegisti jooksutoru peab olema liikuv ja piisavalt pikk, et ulatuda valamuni või piisab lühikesest kinnitatud tilast.

Tänapäeval leiab igast ehituspoest suure valiku segisteid ning nende tootjate valik on tõesti suur ja lai. Õigustatult tekib küsimus, mille põhjal oleks võimalik leida need kõige kvaliteetsemad segistid.

Kui detailsemaks minna, siis kraani kvaliteeti saab hinnata peamiselt kasutatud materjalist, mille kvaliteeti on tavalisel inimesel raske hinnata. Segisti tihendite, süsteemi vastupidamises kulumisele ja korpuse tugevusele ei suuda tavakasutaja kraani valides hinnata.  Üldiselt soovitame kogenud torumeestelt nõu küsida, et leiaksite enda majapidamisse just selle kõige kvalitseetsema kraani, mis teeniks teid kaua.

Dušinurga, segisti või muu sanitaartehnika paigaldus on aeganõudev töö, mille võiksite jätta kogenud santehniku hooleks. Miks kutsuda asjatundlik santehnik? Selle kohta saad lugeda siit.

Rohkem sarnastel teemadel leiad lugemist Santehnik.ee leheküljelt. Vaata siit!