Torutööd 24/7 Tallinnas ja Harjumaal

Sanitaartehnika ja selle erinevad osad

Tööde tellimine ja aja broneerimine ainult telefoni teel: +372 55510072

WC-poti prill-laud on meie majapidamistes igapäevases kasutuses. Samuti kasutame igapäevaselt erinevaid voolikuid. Kuigi me elame suhteliselt sademerikkas piirkonnas, ei saa me oma aedades kuidagi läbi kastmisvoolikuta. Voolikuga on ühendatud ka kõikvõimalikud mürgi- ja väetisepritsid. Nende voolikute puhul on tegemist madalsurvevoolikutega, mille vastupidavuse ning elastsuse suurendamiseks on kasutatud spiraalidena tekstiiltugevdust. Iga korraliku aia juurde kuulub toimiv kastmisvoolik ning igas kodus on olemas ka survevoolik.

Survevoolik

Kodukasutaja jaoks on kindlasti hästi tuttavad ka erineva pikkusega, teraskestas survevoolikud, mida kasutatakse majapidamisseadmete ühendamiseks. Need painduvad voolikud sobivad suurepäraselt nii pesumasinate, paisupaakide, boilerite, segistite jm seadmete veevõrguga ühendamiseks.

Painduvate voolikute kasutamisel on oluline jälgida, et majapidamisseadmete ühendamisel ei jääks survevoolik pingesse, mis võib kaasa tuua ühenduse lühenenud eluea ja kvaliteedi. Painduva survevooliku pingesse jäämise vältimiseks soovitame tööde tegemisel kasutada kahte võtit, millest üks hoiaks paigal veevärgi toru ning teine keeraks painduva survevooliku ühendusmutrit.

Sageli eelisatavad mõned torumehed liidetavale keermele ka mõne tiiru valget teipi ümber tõmmata. Seda mõõdukalt tehes ei sünni midagi halba ent hea on meeles pidada, et painduvate survevoolikute liitmisel teevad põhilise töö ära voolikute otstesse jäävad tihendid. Kui teipi väga palju panna, siis takistab see kvaliteetse ühenduse loomist ning soodustab tihendite puruks keeramist.

Kui märkate painduva survevooliku teraskestal roostetamise märke või on survevoolik jäigaks muutunud, siis soovitame veeavariide vältimiseks survevoolik kindlasti välja vahetada.

Kõrgsurvevoolik

Katlaruumidest leiame teraspõiminguga tugevdatud kõrgsurvevoolikuid, mis on mõnevõrra jäigemad ning madalama väsimuskindlusega. Positiivse omadusena on kindlasti oluline välja tuua teraspõiminguga kõrgsurvevoolikute võimet säilitada oma kuju. Eelkõige on see oluline tingimustes, kui survevoolik peab töötama nii kõrgsurve kui vaakumi tingimustes.

Kuulkraan

Kuulkraani võib leida pea igast majapidamisest. Pole vahet, kas tegemist on korteri, eramaja või ärihoonega, ikka vajame võimalust torustikuga seotud tööde läbiviimiseks vee pealevool peatada. Lisaks hoonesse või korterisse sissetulevale veetorule on kuulkraan mõistlik paigaldada ka igale veetarbimiskohale, nagu näiteks valamule, WC-potile või vannile. See võimaldab vee pealevoolu sulgeda ainult selles kohas, kus töid läbi viiakse. Kõikides teistes tarbimispunktides võib elu häirimatult jätkuda.

Vaatamata kuulkraani lihtsale konstruktsioonile võib ka nende töös esineda probleeme. Eelkõige väljendub see kinnikiilumises, mille puhul pole lihtsalt võimalik kuulkraani asendit muuta. Probleemi põhjuseks on vees sisalduvate, abrasiivsete osakeste ladestumine kuulkraani pinnale. Kui siis kuulkraani asendit pole pika aja jooksul muudetud, siis võibki juhtuda, et see lihtsalt kinni kiilub. Kõige lihtsam viis selle probleemi vastu võitlemiseks on kuulkraani asendi muutmine. Mõistlik on teha seda kord kuus.

Kuulkraani liigutamisega võib aga kaasneda selle tilkumine. Nimelt seisneb kuulkraani tööpõhimõte ideaalselt sileda kuuli ning selle pesa tihedal koostööl. Kui nende peegelsiledate pindade vahele satub sageli vees leiduvaid abrasiivseid osakesi, siis võib nende mehhaaniline liigutamine kuuli ja pesa pinda kahjustada, mis võimaldab veel nende vahele tungida ja tilkumise põhjustada.

Kuulkraani tilkumine on selge märk sellest, et võiksite tõsisemalt mõtlema hakata veekvaliteedi parandamise peale. Kõige lihtsam ja odavam viis selle eesmärgi saavutamiseks on veefiltrite paigaldamine.

Veefilter

Sõltuvalt asukohast võib vee kvaliteet vägagi erinev olla ning seetõttu on veefiltrite osas mistahes soovituste andmine väga keeruline. Küll aga on oma raha otstarbeka kasutamise eesmärgil mõistlik alustada oma vee analüüsimisest, mille saate tellida Terviseametist. Kui vastus käes, saame üheskoos edasi mõelda, milliste vahenditega joogivee kvaliteet tagada.

Eestis on esindatud pea kõik maailma suuremate veepuhastusseadmete kaubamärgid ning nende tooteportfellist leiame üheskoos kindlasti just teie vajadustele vastava. Lisaks terviklikele joogivee käitlussüsteemidele on võimalik oma joogivee kvaliteeti parendada mehaaniliste filtritega, raua-, pehmendus-, orgaanika- ja lõhnaeemaldusfiltritega jne.

Kui vee maitsel otseselt midagi viga ei ole, siis parandab oluliselt teie joogivee kvaliteeti mehaanilise veefiltri, aktiivsöe- ja kangasfiltri paigaldamine, mille hind ilma paigaldusmaksumuseta jääb tublisti alla 100 €. Need veefiltrid hoolitsevad selle eest, lisaks paremale ja puhtamale joogiveele püsivad ka teie veesüsteemi paigaldatud segistid, kuulkraanid ja ka kodutehnika pikemat aega hea tervise juures.

WC-poti prill-laud

WC-poti prill-laud

WC-poti kaas

WC-poti kaas ehk prill-laud on väga oluline WC-poti osa, mis võimaldab meil mugavalt oma igapäevaseid vajadusi rahuldada. Lisaks mugavusele on prill-laual täita veel mitmeid olulisi funktsioone, millele me igapäevaselt ei mõtle.

Nimelt on kaanega prill-laua ülesanne takistada halval lõhnal meie vannituppa või WC-sse levimast. Lisaks halva lõhnaga võitlemisele takistab kaanega prill-laud ka bakterite levimist vannitoas.

Tänapäeval kulutavad sanitaartehnika tootjaid väga suuri summasid selleks, et luua iga sarja juurde oma prill-laud, mis lisaks oma põhifunktsioonide täitmisele sobiks suurepäraselt ja väljatöötatud sarja disainiga. Ideaalse prill-laua väljatöötamiseks viiakse aktiivselt läbi ka n-ö inimkatseid.

Kui alles mõned aastad tagasi olid nn amortisaatoritega varustatud prill-laua kaaned, mis langetasid kaane vaikselt oma kohale alles siis, kui WC-poti kasutaja juba teleka juures tagasi oli, suur haruldus, siis tänapäeval kuuluvad nn soft-close hingemehhanismid juba paljude tootjate standardvarustusse. See näiliselt lihtne uuendus muudab WC-s käigu oluliselt meeldivamaks ja kindlasti ka vaiksemaks. Just seetõttu on sellest meeldivast pisimugavusest väga raske loobuda.

Prill-laua materjalina leiavad laialdast kasutamist keraamika ja plastik. Keraamiline prill-laud talub paremini abrasiivsete puhastusvahenditega töötlemist ning näeb ka parem välja. Plastikust prill-laud on seevastu vähemalt kaks korda keraamilisest soodsam.

Segisti

Segistite maailm on väga rikkalik ning tootjad on tõsiselt vaeva näinud, et kliendil oleks võimalik mis tahes interjööri sobilik segisti välja valida. Vastavalt kasutusotstarbele jagunevad segistid valamusegistiteks, vannisegistiteks, dušisegistiteks, termostaatsegistiteks, peaduši segistiteks jne. Oma funktsionaalsuse ja disaini poolest erinevad ka köögi- ja vannitoavalamu segistid. On kõrgeid ja madalaid, pika ja lühema veetoruga jne.

Loomulikult on segisti väljanägemine väga tähtis ent hoopis olulisem on pilk heita segisti sisse. Kuna segisti töökindlus sõltub kasutatavate detailide kvaliteedist, siis on kõige lihtsam viis selleks tuntud kaubamärkide eelistamine. Valdkonnaga kümneid ja isegi sadu aastaid tegelenud ettevõtted investeerivad suuri summasid nutikate lahenduste ning sobilike materjalide väljatöötamisse, et luua vee- ja energiasäästlikke segisteid, mis teenivad teid viperusteta aastakümneid.

Lisaks vee temperatuuri reguleerimisele oskavad mõned termostaatsegistid kaitsta teie lapsi kuumaveepõletuste eest. Lisaks sisseehitatud kaitsesüsteemile on kallimatel segistitel mitmeid teisi nutikaid lahendusi, mis võimaldavad teil mugavalt ja turvaliselt oma veeprotseduure nautida.

Valamu

Sõltuvalt kasutusotstarbest jagunevad ka valamud laias laastus köögi- ja vannitoavalamuteks. Kui alles mõned aastad tagasi rääkisime köögivalamute puhul roostevaba plekist valmistatud valamutest ning vannitubades kohtas enamasti ikka keraamilisi valamuid, siis tänaseks on seegi pilt oluliselt kirjumaks muutunud.

Lisandunud on klaasist, graniidist, kunstkivist ja isegi puidust valamud, mis meie interjööri väärika aktsendi annavad. Valamutegi puhul võiks lisaks disainile mõelda sellele, kui pika aja jooksul valamu oma hea väljanägemise säilitab ning kui lihtne on seda puhastada.

Sanitaartehnika ja torutööde korral soovitame pöörduda kogenud torumehe poole. Miks kutsuda asjatundlik torumees? Selle kohta loe siit.