Torutööd 24/7 Tallinnas ja Harjumaal

Külmunud torud tuleb kiiresti lahti sulatada

Tööde tellimine ja aja broneerimine ainult telefoni teel: +372 55510072

Te lähete perega talvel soojale maale reisile ja kodu jääb mõneks ajaks inimestest tühjaks. Kui Eestimaa talvine külm taandub teie äraolekul järsult, siis võib tekkida oht torude külmumiseks. Soe õhk hakkab pressima külma õhku maa sisse ja torud külmuvad kinni. Jääs toru võib kergelt puruneda ja sellest tekkiv veeavarii võib kaasa tuua suuri remondiarveid.

Külmunud torud keldris

Keldrites tuleks veenduda, et talvekülm ei pääse torustikule ligi

Torude jäätumist tasub karta kui torud ei ole paigaldatud allapoole maapinna külmumise piiri.

Tavaliselt külmuvad torud veearvesti-sõlmedest, mis asuvad majapidamiste keldrites. Sellisel juhul tasub hoida keldrikorrusel asuvaid ruume soojana. Ruumide soojustamiseks oleks hea paigaldada sinna ajutine küttekeha või proovida ruumi rohkem soojustada. Võite proovida näiteks rohkem aknaid kinni katta mingi teki või soojustusvillaga.

Torude külmumist aitab ära hoida ka veekraanis nirisema jäetud vesi, kuigi pikemalt kodust eemalviibiimise puhul seda ei soovitata teha. Kindlam on lasta torud santehnikul ära isoleerida. Kuna isoleerimatta torud on soojuskao peamisi põhjustajaid siis peaksid kõik torud olema isoleeritud tõhusa soojusisolatsiooniga. Torustiku isolatsioon aitab hoida vett torustikus õigel temperatuuril. Torudele paigaldatud isolatsioon takistab ka kondenseerumist, sest näiteks veetorule tekib niiskus tänu soojale õhule.

Vaatamata kõikidele eeltoodud abinõudele võivad vee- või kanalisatsioonitorud ikka ära külmuda. Sellisel juhul on ettenägelik majaomanik hankinud endale hea kaitsega kindlustuspoliisi. Selge see ,et ükski kindlustuspoliis ei hoia õnnetust eemal, küll aga aitab see vähemalt leevendada torustiku külmumisest tekkinud kahju tagajärjel tehtavaid suuri kulutusi. Kui kindlustuslepingut sõlmida, siis kindlasti tasub veidi rohkem vaeva näha ja kindlustustingimusi korralikult vaadata või pidada nõu oma kindlustusmaakleriga, et olemasolev kindlustusleping aitaks teil ka torustiku külmumise tagajärjel tekkinud kahju korvata. Kas hüvitatakse ainult külmunud torustikust väljavoolanud vee tagajärjel tekkinud kahjustused või aitab kindlustus katta ka külmunud torude parandamise kulud?

Kokkuvõteks tasub külmade ilmade saabudes reisima minnes teha endale selgeks lisaks vee- või kanalisatsioonitorude soojustamisele, et kas ja millal saab tekkinud õnnetuses aidata kindlustus ja kui palju pead lootma vaid enda abile.

Muretut reisimist soojale maale Eestimaa külma ilma eest!

Torudesulatus.ee sulatab lahti külmunud torud Tallinnas, Harjumaal ja Raplamaal!

Siit leiab rohkem lugemist külmunud torude teemal.