Torutööd 24/7 Tallinnas ja Harjumaal

Külmunud torude sulatamine

Tööde tellimine ja aja broneerimine ainult telefoni teel: +372 55510072

Külmade ilmade saabumine toob tõelise peavalu neile koduomanikele, kelle torud kipuvad suure pakasega ära külmuma. Ilma veeta olemine pole meeldiv kellelegi, sest koduses majapidamises kulub vett paljudes kohtades. Sellepärast on oluline torude külmumise ennetamine ning külmunud torustiku sulatus.

Kõige targem ja perspektiivikam on muidugi torustiku külmumise ennetamine. Eelkõige võiksid torud olla paigaldatud allapoole maapinna külmumise piiri, nagu nõuavad ka ehitusnormid, aga kui see pole tehniliselt võimalik, siis peaksid torud olema kindlasti isoleeritud ja soojenduskaabliga pandud. Majas sees peaksid torud olema eelkõige ruumides, kus temperatuur ei lange nullini ega alla selle, juba 3-4 kraadine toatemperatuur aitab ära hoida või pikendada torude külmumist.

Kuidas toimub külmunud torude sulatus ja ennetamine?

Üheks kõige levinumaks viisiks külmunud torude ennetamiseks on kraanide nirisema jätmine. Ja just nirisema jätmine, mitte tilkuma jätmine, sest viimasest erilist kasu pole. Liikuv vesi aitab ära hoida torude külmumise, kuid siiski ka vesi maksab ja seetõttu soovitame seda abinõud kasutada mõistlikkuse piires.

Teiseks populaarseks ja paljukasutatud viisiks, kuidas külmunud torusid sulatada, on fööni või puhuri kasutamine ning toatemperatuuri tõstmine. Fööni või puhuri kasutamine võib isegi aidata, kuid kindlasti tasuks neid kasutades pöörata tähelepanu ohutusele ning olla ettevaatlik, et midagi ei süttiks. Kuigi temperatuuri tõstmisega hakkavad  torud vaikselt sulama, võtab täielik torude sulamine aega tunduvalt rohkem kui asjatundjate käe all. Just seetõttu soovitamegi külmunud torude sulatuse jätta santehnikute hooleks.

Torud on üldjuhult tehtud kahest materjalist – kas plastikust või metallist. Metalltoru nõrkuseks on see, et kuna jäätunud vesi on liikuvast veest mahu poolest suurem, siis võivad metallist jäätunud torud kergesti lõhki külmuda. Plastiktoru eeliseks on antud probleemi raames mõningane elastsus, mis kannatab esmase jääsurve ära, kuid korduval külmumisel võib plastiktorugi järgi anda.

Torude lõhkemine on santehniliselt väga suur probleem ning selle vältimiseks soovitame kõigil majaomanikel külmade ilmade saabudes oma torustiku suhtes hoolas ja tähelepanelik olla. Eriti hoolsad peaksid olema vanade puumajade omanikud, sest just nende majade torud kipuvad meie kogemuse põhjal kõige kiiremini külmuma. Meeles tasuks pidada ka seda, et kui torud on korra juba külmunud, siis tõenäosus, et see juhtub veel, on suur.

Külmunud torude sulatamine on midagi, millega tegeleme talvel igapäevaselt. Omame spetsiaalset ja professionaalset tehnikat ning vahendeid, et teie külmunud torusid võimalikult kiirelt ja efektiivselt sulatada. Kuigi õiged vahendid on olulised, pole see alati võtmeküsimus. Eelkõige loeb ka kogemus ning oskused, väljaõpe ja koolitused, mida meie torumeestel on küllaga!

Külmunud plasttorude sulatamisel kasutame aurugeneraatorit. Aurugeneraatori töö tehnoloogia seisneb selles, et peenike toru lükatakse külmunud torusse ning selle otsast väljub rõhu all tuline aur, mis sulatab torustikus olevat jääd. Külmunud kanalisatsiooni sulatamine teostatakse samuti aurugeneratoori abil.

Metalltorude sulatamisel kasutame elektrilist sulatustrafot. Trafost tulev elektrivool läbib külmunud toru ja soojendab selle kiiresti üles, nii et jää sulab ära. Trafo kasutamisel on vaja kindlasti kahest otsast ligipääsu metalltorule.

Külmunud torude sulatamine on suur probleem majaelanikele, kuid väike probleem professionaalidele. Anna endast parim, et su torustik ei külmuks, kuid probleemide lahendamine jäta õppinud santehnikute hoolde.

Kutsu torumees ja helista numbril : 55510072

 

Torumees24.ee - Logo

Torumees24.ee